Mobil Video Kullanımı Artıyor
07/07/2015
GoClick Video Viewability
08/10/2015
Mobil Video Kullanımı Artıyor
07/07/2015
GoClick Video Viewability
08/10/2015
Tümünü Göster

GoClick Mobil Download

GOCLICK DOWNLOAD / INSTALL & APP RETARGETING   

Markalar iletişimlerde artık daha interaktifler.Bir çok reklamveren ürün ve hizmetlerini artık kendilerine ait aplikasyonlar vasıtasıyla duyuruyor. Bu gerçeklik markaların dijital ortamda daha çok CPD modeli kullanmasını da gerekli kılıyor. CPD yayınları ise genel olarak 2 ana kategoride gerçekleştiriliyor;

  1. Incentive Download
  2. Non-Incentive Download

Incentive dediğimiz modelde farklı aplikasyonlar içinde kullanıcılara “havuç” tabir edilen teklifler verilip aplikasyonun indirilmesi sağlanıyor. Non-Incentive ise adından da anlaşılacağı gibi bu tarz teklifler olmadan müşterileri banner-to-download şeklinde yakalıyor. Tabi bunu efektif bir şekilde yapmak için doğru bir hedefleme stratejisine sahip olmak ve gelişmiş bir programatik teknoloji ile yayın yapmak önemli.

FRAUD DOWNLOAD’LARDAN KAÇININ

Bu 2 temel opsiyona son dönemde sıkça gördüğümüz “fraud” tabir edilen “sahte havuç” da diyebileceğimiz bir model eklendi. Artık her birimizin kendi mobil cihazlarımızda rahatlıkla görebileceğimiz bu sahte havuç operasyonu ne yazık ki bir çok açıdan marka algısını düşürüyor. Aslında var olmayan bir hediye ile indirilmesi sağlanan aplikasyonların 2. veya 3. kez kullanılma oranı hem çok düşük hem de marka ımajına ciddi zararlar veriyor.

Yani bu sahte teşvik modeliyle pazarlama bütçeleri boşuna harcanmakla kalmıyor aynı zamanda marka ımajı ve algısı de ciddi şekilde zarar görüyor. Üstelik sahte havuç modellemesi her iki CPD modelinde de kullanılabiliyor.

Google’ın aplikasyon bazlı “fraud” reklamlar için yaptığı son açıklamaya ait makaleyi okumak için Tıklayın

APP RETARGETING / GOCLICK APPTIVATION

GoClick Apptivation teknolojisi CPD kampanyalarıyla birlikte ya da hemen sonrasında kullanılan yeni bir model. Temel olarak standart bir CPC kampanyasıyla hedef aplikasyonun cihazda yüklü olup olmadığı tespit ediliyor. Sonrasında aplikasyon yüklü ise doğrudan aplikasyonu banner üzerinden açarak “re-engagement” sağlıyor. Şayet yüklü değilse indirme sayfasına yönlendirme yaparak daha önce ulaşılmış ancak conversion sağlanmamış kişiler bu model ile bulunuyor.

Ayrıca bu teknoloji Facebook veya Instagram gibi sosyal medya devlerinde bulunan marka hesaplarına da doğrudan erişim sağlıyor. Normal bir mobil CPC kampanyasında clickthrueylemi kullanıcıları mobil site üzerinden kullanıcı bilgileri giriş sayfasına yönlendirirkenApptivation ile yüklü olan aplikasyonlar doğrudan açılabildiği için kullanıcılar zahmete girmeden marka sayfasına yönlendiriliyor. Bu sayede daha sosyal medya iletişimine de destek oluyor.